Category Archives: Autoři

Autoři

Kryštof Ferenc (Ecthelion)
První z autorské a sourozenecké dvojice Ecthelion^2, která se dlouhodobě věnuje RPG a designu her. Spolu s bratrem je autorem původního českého RPG Příběhy Impéria, vydaného nakladatelstvím Mytago. Vedli také tým, který vytvořil Dračí doupě 2, nové podobě kutlorní české hry na hrdiny. Podíleli se také na tvorbě Bestiáře pro DrD2. Je moderátorem RPG Fóra a redaktorem internetového časopisu Drakkar, který se věnuje problematice příběhových her. Oba také vytvořili několik dalších her nebo prostředí. Pro soutěž RPG Kuchyně vznikly hry Vendetta, Blanc nebo Hrtska, dále například prostředí Třetí království.
Kromě RPG se věnuje ilustraci, grafickému designu a architektuře.

Jonáš Ferenc (Ecthelion)
Druhý z autorské a sourozenecké dvojice Ecthelion^2, která se dlouhodobě věnuje RPG a designu her. Spolu s bratrem je autorem původního českého RPG Příběhy Impéria, vydaného nakladatelstvím Mytago. Vedli také tým, který vytvořil Dračí doupě 2, nové podobě kutlorní české hry na hrdiny. Podíleli se také na tvorbě Bestiáře pro DrD2. Je moderátorem RPG Fóra a redaktorem internetového časopisu Drakkar, který se věnuje problematice příběhových her. Oba také vytvořili několik dalších her nebo prostředí. Pro soutěž RPG Kuchyně vznikly hry Vendetta, Blanc nebo Hrtska, dále například prostředí Třetí království.
Kromě RPG se věnuje historii a architektuře.

Posted in Autoři | Comments Off on Autoři

Spolupráce

Jakub Maruš (boubaque)
Krom toho, že prováděl redakci a korektury všech knih Příběhů Impéria, jak po jazykové, tak obsahové stránce, je také autorem mnoha myšlenek, které v nich obejvily. Je jedním z autorů Dračího doupěte 2, nové podoby legendární české hry na hrdiny. Je moderátorem RPG Fóra a redaktorem internetového časopisu Drakkar, který se věnuje rolovým hrám. Na Gameconu se jako jeden z vypravěčů podílí na volném hraní.
Mimo RPG se věnuje aktivně hudbě, komornímu larpu a v rámci studia také jazyku.

Posted in Autoři | Comments Off on Spolupráce

Nakladatelství

Všechny knihy Příběhů Impéria vydává nakladatelství Mytago. Jiří Reiter, který za ním stojí, se také výrazně podílí na výsledné podobě knih svou editorskou prací.

 

Posted in Autoři | Comments Off on Nakladatelství