Monthly Archives: July 2012
Královna zlodějů
Fotografie Connie Gilchristové, známé divadelní herečky, v kostýmu královny zlodějů. Jen málokdo ale znal skutečnost, že Connie skutečně v Londýně byla královnou zlodějů a lupičů, která pod rouškou noci organizovala a prováděla velké krádeže.
Specializovala se na krádeže ze zabezpečených bytů a loupeže, které představovaly velkou výzvu pro své riziko. Policie ji sice podezřívala, ale nikdy se jí nepodařilo Connie nic prokázat. Později musela utéct z Londýna před pomstou jednoho ze svých společníků, který se nechal chytit a po několika letech, kdy v těžkém žaláři živil svou nenávist vůči ní, vyšel ven. Přichystal past, ze které se Connie podařilo jen tak tak proklouznout, ale stále cítila v patách své pronásledovatele. Rozhodla se proto přesunout do Paříže, ale i tam ji její pronásledovatel našel.
Po nějaké době se vrátila do Londýna. Tvrdí se, že to má něco společného s mrtvým tělem, které pařížská policie našla ve stokách a nikdy nebyla schopná indetifikovat. Pokud ale potřebujete uloupit něco velmi střeženého, Connie je váš člověk…
Brightonský plavecký klub
Úchvatná fotografie brightonského plaveckého klubu z roku 1864. Na svou dobu šlo o nebývalý nudismus (plavky byly většinou celotělové), který pánové dorovnávají svými klobouky. Dokazuje to, že pokud šlo o klubově organizovanou činnost, jsou ve viktoriánské Anglii společensky přijatelné i dost podivné věci (jako třeba plavání).
Sára Forbes Bonettová
Na této fotografii je Sára Forbes Bonettová, dcera vládkyně kmene západoafrických Yorubů. Během meziklanové války přišla o oba rodiče a poté ji unesli lovci otroků. Její únosci z kmene Dahomey ji zamýšleli obětovaj jako lidskou oběť, ale zachránil ji britský námořní kapitán Frederick E. Forbes, který přesvědčil krále Ghezu, vládce kmene Dahomey, aby ji daroval jako dar královně Viktorii.
Královna byla okouzlena jejím bystrým rozumem a byla vychována v Anglii jako její vnučka. Později jí Viktorie určila za manžela kapitána Jamese Daviese, yorubského obchodníka, který měl v té době nezanedbatelný vliv. Pár po svatbě odjel zpět do rodné Afriky. Sára zemřela v roce 1880 ve svých 37 letech na tuberkulózu, ale příslušníci její rodiny žijí v Anglii a Sierra Leone dodnes… i takové důsledky mohou mít činy dobrodruhů.