Monthly Archives: June 2012

Káva v Istanbulu

“Děkuji, že jste se se mnou sešli takhle narychlo. Mohu vám objednat tuerckou kávu? Ručím za to, že vám ji zd připraví opravdu lahodnou… Gökhane? Čtyři kávy prosím… teşekkür ederim.

Výborně… a nyní k našemu problému. Vaše schopnosti mi doporučil společný přítel, kterému jste pomohli v podobné záležitosti. Věc se má tak, že britská vláda strávila zatím hodně času sekáním chapadel ruské chobotnici. Na Dálném východě a v Asii se nám to zatím daří, ale vyvstal nám nový problém tady v Turecku. Ruský vyslanec přijíždí do Istanbulu večerním expresem, aby předložil turecké vládě novou dohodu o proplouvání ruských lodí úžinami. Tato dohoda by umožnila Rusku přemístit černomořskou flotilu v případě potřeby do Středozemního moře a tím zvrátit poměr sil! Navíc mám informace, že vláda návrh schválí, protože Rusové mají nějakou špínu na některé členy dívánu. Pánové, ty papíry nikdy nesmí být doručeny! Než Rusové přijdou s novým návrhem, dostanu čas zpracovat Turky úplatky a kompromitujícími materiály.

Normálně bych na to nasadil své agenty, ale kvůli současné krizi na Kypru nemám po ruce opravdu nikoho, kdo by byl schopen to zařídit. Proto se obracím na vás…”

Istanbul

Posted in Střípky | Comments Off on Káva v Istanbulu

Pruští důstojníci

Skupina pruských důstojníků z různých jednotek. Nechali se vyfotografovat po návratu z rakousko-pruské války v roce 1866. Po bitvě u Jíčína tato náhodně vytvořená skupina obsadila venkovský statek, který dříve patříval Albrechtu z Valdštejna. Zde našli několik beden vzácných obrazů, které si tu slavný vojevůdce ukryl a podařilo se jim je zatajit před armádou a vyvést ze země, aby je po válce prodali a o zisk se podělili.

První zemřel Erich Luddler (na fotografii úplně vlevo vzadu), měsíc po válce. Jeho smrt vypadala jako náhoda… ale následovali dva další v rychlém sledu. Heinrich Krause se poté pokusil opustit zemi, ale náhodou “přepadl přes zábradlí lodi a utonul”. Naživu zůstávají jen tři důstjníci z fotky – Wilhelm Maurer (vlevo dole), Ludwig Taut (druhý zprava nahoře) a Bruno Burkhardt (úplně vpravo nahoře). Právě Burkhardt se obrátí na postavy, aby jej ochránily a zjistily, kdo zabíjí jeho společníky… a jak to souvisí s uloupenými obrazy…

Pruští důstojníci

Posted in Střípky | Comments Off on Pruští důstojníci

Příběh ze Sedmihradska

Zápis ze hry, kterou jsme včera odehráli a odehrávala se v tajemném a starobylém Sedmihradsku (Transylvánii).

http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=9096

Posted in Střípky | Comments Off on Příběh ze Sedmihradska